Вечер на Висоцки в “Жолио”
Клуб “Приятели на книгата” кани всички на 25.07 /неделя/ от 17:00 часа в известното вече “Жолио” /ул. Жолио Кюри 81/ на концерт-рецитал по случай 30 години от смъртта на незабравимият бард, актьор, поет Володя Висоцки.
Нека с китара и стих си спомним за поета.
Вход Свободен за всички! | Иван Богданов
Прекрасна идея. По обективни причини в Бургас ни се наложи да направим концерта в памет на Висоцки месец по-рано,за което още веднъж искам да благодаря на 17-те участници, включили се в него.
Желая успех на рецитала в София, защото “Песента живее по-дълго”(ВВ).
Ще има ли начин и ние да попеем или да не мъкнем китари .
Който дойде – ще свири
Как мина – дайте малко информация?!
По рюмочку” для Высоцкого. 30 години от смъртта на Володя
В малко закътано заведение на софийската улица Жулио Кюри, съвсем нетрадиционно и спонтанно Фондация „Буквите”: издатели, поети и писатели, съвместно със своите гости от А.Р.И.З.7 (Асоциация за развитие на изкуствата и занаятите), Кръгът „Поети с китари” и почитатели, отбелязаха 30-годишнината от смъртта на великия поет, артист, музикант, певец и човек Владимир Висоцки.
За него се знае толкова много, че каквото и да кажем днес, няма да е достатъчно. Написал 700 песни и стихотворения и изиграл 30 филмови роли.
Непризнат официално приживе, но останал и след смъртта си със своята необикновена слава: Висоцки е песен. Висоцки е стих. Висоцки е муза… А „сегодня у нас муза Высоцкого, посидела немножко…”
Нашата муза ни срещна с известни бардове от кръга „Поети с китара”: Орлин Миланов (спечелил наградата за гражданска позиция на бард-феста в Бургас, 2010г), Пламен Сивов (миналогодишният победител от Бургас „Солени ветрове”) и Бойко Георгиев (носителят на наградата на „Екип 7″ в разградския фестивал „Есенни бардове’ 2009″ ).
Живата музика носи онова незабравимо усещане и съприкосновение на публиката с автори и изпълнители, онзи емоционален заряд и настроение, които провокират разговори, шеги и споделени мигове. Такива не липсваха естествено, покрай непринудения патос на Орлин, в мекотата на красивия глас на Пламен и хумористичните забежки на Бойко.
„Защо в Шумен няма паметник на Висоцки” и „Академия на Володя”. Това са авторски песни на Орлин, написани и изпети, в стила и с патоса на Володя..
Защото да пееш в този стил е трудно? Защо песните на Висоцки не могат да бъдат изпълнени едно към едно с оригиналите? Шегата настрана! Не са се научили днешните бардове да разстройват така умело своите китари…
В замяна на това слушахме разкошни изпълнения на „Кони приведерливые”и „Утреняя гимнастика” в изпълнение на Пламен.
” Раз, два, три четыри, если вы в своем квартире..”
Какво да добавим повече. Семейството на Висоцки е толкова голямо, че навсякъде, където има негови съмишленици, всички се чувстват у дома.
Видеозаписи от събитието можете да видите тук – http://www.facebook.com/?ref=logo#!/video/?id=107641511244.